W powietrzu unosi się zapach waty cukrowej, a tajemnicza melodia drażni uszy. Dzieci nie mogą spać, a dorośli ciekawsko wyglądają zza okien. Na rynku w mgnieniu oka staje ogromny namiot, który zaprasza do siebie wszystkich spragnionych wrażeń. Cyrk zawitał do miasta. Ale nie zwykły cyrk, tylko mroczne przedstawienie z najciemniejszych zakątków twojej wyobraźni.

Zapowiada się wspaniałe widowisko! Dreadful Circus to szybka gra strategiczna autorstwa Brunona Faidutti’ego (Cytadela, Diamenty). Przeniesie nas do świata tajemniczego, znajdującego się gdzieś na dnie naszych umysłów. Jako dyrektorzy cyrków postaramy się zorganizować niezapomniany wieczór pokazów, walczących między sobą o przyciągniecie uwagi jak największej widowni. Wspaniała, mroczna warstwa graficzna to dopiero przedsmak. Zapowiada się ostra rywalizacja, oparta na licytacji, negocjacjach i negatywnej interakcji!

W Dreadful Circus naszym celem będzie stworzenie niezapomnianej wystawy,  którą zachwycą się odwiedzający i której pozazdrości konkurencja. Będziemy tworzyć nasze niedorzeczne pokazy za pomocą kart Atrakcji i Występów. Te pierwsze kładziemy przed sobą na stole, zapewniając sobie długotrwałe korzyści. Te drugie posiadają efekt natychmiastowy i odrzucamy je po ich użyciu. Obu rodzajów kart nie będziemy jednak zagrywać bezpośrednio z ręki, ale dopiero po zakupieniu ich od Sprzedawcy. 

Na początku rundy jeden lub dwóch graczy (w zależności od ogólnej liczby graczy) posiadają żetony Sprzedawców. Sprzedawca wybiera ze swojej ręki jedną kartę Atrakcji lub Występu i zagrywa ją na środek stołu. Pozostali gracze biorą udział w licytacji tej karty, umieszczając w swoich Wozach sobie tylko znane sumy Monet i/lub Kontraktów. Sprzedawca kolejno przegląda każdy z Wozów, mogąc zgodzić się na proponowaną w nim ofertę lub oddać ją właścicielowi. Jednak do raz odrzuconej oferty nie można później powrócić, zatem Sprzedawca, decydując się na odrzucenie Wozu, ryzykuje, że w pozostałych nie znajdzie lepszych ofert. 

Gracz, który wygrał licytację, zabiera kartę i wykorzystuje zgodnie z jej rodzajem. Oprócz podziału na Występy i Atrakcje, karty dzielą się również na kolory, mówiące o sposobie ich działania. Używając kart Czerwonych, wejdziemy z innym graczem w interakcję, na przykład okradając go z jego Atrakcji. Karty Żółte pomogą pozyskać Monety, z kolei karty Pomarańczowe posłużą w zdobywaniu Kolekcji.

Karty Kolekcji cechują się czterema odmiennymi wzorami. Kolekcję możemy ułożyć z maksymalnie trzech różnych wzorów. Im więcej takich kolekcji zdobędziemy, tym więcej PZ zdobędziemy na końcu gry. Ponadto PZ otrzymamy za ilość zdobytych Monet oraz Kontraktów. W przypadku tych drugich najbardziej opłaca się zdobycie ich jak najwięcej w tym samym kolorze. 

 

Odtwórz wideo

O NAS

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawca gier planszowych. Wśród nich znajdują się takie gry jak Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z . o. o. z siedziba w Knurowie (44- 190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl.

Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj Polityka prywatności.

Zobacz co u nas na tweeterze!

    Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

    Twoje imię (wymagane)

    Twój adres e-mail (wymagane)    Chcę otrzymywać na podany przeze mnie adres e-mail newsletter od Portal Games Sp. z o.o. (informacje handlowe o nowościach, promocjach, produktach lub akcjach specjalnych w sklepie Portal Games) zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że w każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji.

    Administratorem danych osobowych podanych w formularzu zapisu na newsletter jest Portal Games Sp. z o.o. (KRS 0000617095). Dane osobowe będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera na zasadach opisanych w Polityce prywatności.