Diuna: Sekrety Rodu – Aktualizacja #9

Dzień 9# – Pytania i odpowiedzi

Diuna: Sekrety Rodu to fabularna gra kooperacyjna, przenosząca graczy do świata Diuny. Nasza kampania przedsprzedażowa dobiega końca, a my otrzymaliśmy od was wiele cennych pytań. Dzisiaj chcielibyśmy odpowiedzieć na te najczęstsze.

Jak fabuła gry wiąże się z historią ukazaną w filmie?
Wydarzenia w grze rozgrywają się krótko po tych ukazanych w filmie, prezentując oryginalną fabułę i szereg postaci oraz zupełnie nową scenerię na Arrakis – miasto Tel Gezer. Wszystko po to, aby stworzyć przestrzeń do opowiedzenia fascynującej historii inspirowanej dziełem Denisa Villeneuve i serią książek Franka Herberta. Jeśli więc pójdziesz do kina i zobaczysz Diunę na dużym ekranie, możesz później zaprosić znajomych do samodzielnego
odkrycia Arrakis i przeżycia własnej przygody w tym samym uniwersum.

Czy Diuna: Sekrety Rodu jest grą rodzinną (przeznaczoną również dla młodszych odbiorców)?
Klasyfikacja wiekowa dla Diuny: Sekrety Rodu to 14+. W grze występują pewne Spotkania, które wiążą się z przemocą, scenami z martwymi oraz egzekucjami. Nie jest to tytuł, w który powinni grać najmłodsi.

Czy lepiej rozegrać Diunę w krótkim okresie czasu i czy należy zagrać w całość tą samą grupą graczy?
Cała gra podzielona jest na Prolog oraz trzy Rozdziały. Możemy zaprosić do stołu znajomych, którzy nigdy nie zagrali I Rozdziału, rozegrać z nimi Rozdział II i nadal świetnie się bawić. Nie trzeba jednak dodawać, że im więcej graczy zna całość fabuły, tym więcej z nich lepiej odnajdzie się w historii i podejmie najlepsze decyzje. Jeśli to możliwe, zalecamy rozegranie wszystkich czterech części w jednej grupie. Jeżeli nie ma takiej możliwości, warto podczas każdego rozdziału sporządzić dobre notatki, dzięki którym podczas następnej gry nowi gracze szybko będą mogli poznać kluczowe elementy fabuły. Jakby nie patrzeć, barwne opowiadanie dotychczasowych wydarzeń również może być częścią zabawy!

Czy trzeba przeczytać książkę lub obejrzeć film, aby móc cieszyć się grą?
Nie. W Portal Games przeprowadziliśmy testy rozgrywki na dwóch grupach. Pierwsza była
oddanymi fanami książek Franka Herberta, a druga nigdy się z nimi nie zetknęła. Obie grupy świetnie się bawiły i były w stanie zakończyć kampanię. Oczywiście, jeżeli przeczytasz/przeczytałeś książkę lub obejrzysz film, przyjemność z rozgrywki może być większa, choćby przy napotkaniu głównych postaci czy znajomych wydarzeń. Mimo to gra oferuje niesamowite doświadczenia, niezależnie, czy zetknąłeś się wcześniej z uniwersum Diuny czy nie.

Jak działają żetony Konsekwencji w grze?
Niektóre Spotkania zawierają mechanizm “push your luck”. Po rozpatrzeniu pierwszej części Spotkania, gracze mogą wycofać się ze zdobytą wiedzą lub naciskać mocniej, próbując pozyskać więcej informacji. Kiedy zdecydują się na tę drugą opcję, dobierają żeton Konsekwencji i odwracają go. Jeśli jest czerwony, Harkonnenowie zauważają aktywność graczy, a operacja zostaje narażona na niebezpieczeństwo.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjec… https://t.co/qCySwptgKp
Polska reprezentacja odpadła w fazie grupowej? 😥 Nie szkodzi! Nasza Wakacyjna Jedenastka gra do końca Euro 2020! 💪⚽… https://t.co/fuOHrMUcoQ
Dziś premiera gry karcianej God of War!! 💪🎮 Masz już swój egzemplarz? A może czekasz na kuriera lub powiadomienie z… https://t.co/HWh85xMWON

Newsletter