Diuna: Sekrety Rodu – Aktualizacja #7

Dzień #7 – Struktura gry i rozwój postaci

Diuna; Sekrety Rodu to oparta na kampanii gra fabularna, której akcja toczy się na Arrakis. Gracze wcielają się w rebeliantów w ruchu oporu przeciwko rodowi Harkonnenów.

Gra składa się z Prologu i trzech głównych Rozdziałów. Wszystkie są połączone, składając się na jeden wątek, rozgrywany na przestrzeni kilku tygodni w Tel Gezer. Oprócz wciągającej fabuły, kampanijny aspekt gry wpływa również na jej mechanizmy, takie jak Punkty Doświadczenia i Raport Końcowy. Dzisiaj to właśnie im przyjrzymy się bliżej.

Po każdym Rozdziale (również Prologu) gracze logują się na dedykowanej stronie internetowej, kreując dalszą ścieżkę rozwoju historii. To jest właśnie Raport Końcowy, reprezentujący postacie graczy wracające do swojej kryjówki na pustyni, które meldują przełożonym ruchu oporu o wydarzeniach w Tel Gezer. Następnie gracze są pytani o to, co powinien zrobić ruch oporu. W zależności od odpowiedzi gracze wpłyną na fabułę, zdobędą nowe informacje, a nawet zasoby! Opowieść jest następnie kontynuowana w kolejnym Rozdziale.

Innym aspektem w grze są Punkty Doświadczenia. Na końcu Rozdziału, w zależności od położenia żetonu Konsekwencji na torze Konsekwencji, gracze otrzymują Punkty Doświadczenia (PD) jako drużyna. Wspólnie decydują, która z postaci je wykorzysta i przejdzie szkolenie. Postać ta otrzymuje zdolność w formie naklejki, którą gracz przykleja na swojej planszy. Umiejętności dodają nowe zasoby do puli, a na wyższym poziomie pozwalają graczom nimi manipulować i wymieniać.

Jak wyjaśniono w jednej z poprzednich aktualizacji, Diuna: Sekrety Rodu to nie tylko wciągająca, czekająca na odkrycie historia, ale również wymagająca rozgrywka, w której zarządzanie zasobami i rozwój postaci może wpłynąć na końcowy wynik kampanii.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

♟ Cel Kampanii #9 - 12 pionów Akcji i środkowa plansza ♟ To ulepszenie pomaga śledzić dostępne akcje i zastępuje ko… https://t.co/b2w7bzgcnZ
🏟 Cel Kampanii #8 - Dodatkowe żetony Infrastruktury Stadionowej i unikalne plansze Stadionów 🏟 Ulepsz swój Stadion… https://t.co/VhNtfrttM7
💵 Cel Kampanii #4 - Planszówkowi Sponsorzy 💵 Dzięki temu minidodatkowi branża gier planszowych będzie reprezentowan… https://t.co/vFkQt0EDoQ

Newsletter