Diuna: Sekrety Rodu – Aktualizacja #3

Dzień #3 – Życie buntownika

Diuna: Sekrety Rodu to gra przygodowa, której akcja toczy się na pustyni Arrakis. Wrzuca graczy w sam środek konfliktu między dwoma wielkimi rodami i pozwala odegrać im niewielką rolę w historii Diuny.

Diuna: Sekrety Rodu jest inspirowana wielokrotnie nagradzanym tytułem Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa, ale w przeciwieństwie do swojego poprzednika jest grą przygodową. Gracze nie wcielają się w śledczych, detektywów czy gliniarzy – stają się buntownikami, częścią ruchu oporu walczącym z Rodem Harkonnenów. 

To zupełnie nowe spojrzenie nadaje rozgrywce świeżą, niepowtarzalną formę. Gracze nie będą mieli dostępu do plików i baz danych FBI, nie będą odwiedzać miejsc zbrodni ani przesłuchiwać podejrzanych. Cała gra zmienia się w ekscytującą przygodę, gdzie jedynymi dostępnymi środkami jest skradanie, przekupstwo, a czasem brutalna siła. Pod tym względem przypomina dobry, oldschoolowy RPG, w którym mały zespół bohaterów musi wykonać misję. Gracze podsłuchują strażników i żołnierzy, skradają się za ich plecami, wydają zasoby, takie jak Woda lub Przyprawy, by dostać się do miejsc normalnie dla nich niedostępnych. Niektóre Spotkania przypominają bardziej gry wideo, jak Thief czy Dishonored, niż współczesne produkcje kryminalne. W niektórych misjach, zamiast wytropić sprawcę, gracze sami będą musieli popełnić przestępstwo. 

Czy znajdziesz w sobie siłę, aby przeciwstawić się Rodowi Harkonnenów? Czy jesteś gotowy, by dołączyć do ruchu oporu? Witaj na Arrakis, buntowniku.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjec… https://t.co/qCySwptgKp
Polska reprezentacja odpadła w fazie grupowej? 😥 Nie szkodzi! Nasza Wakacyjna Jedenastka gra do końca Euro 2020! 💪⚽… https://t.co/fuOHrMUcoQ
Dziś premiera gry karcianej God of War!! 💪🎮 Masz już swój egzemplarz? A może czekasz na kuriera lub powiadomienie z… https://t.co/HWh85xMWON

Newsletter