Diuna: Sekrety Rodu – Aktualizacja #1

Dzień #1 – Przygodowa gra w świecie Diuny


Diuna: Sekrety rodu to gra przygodowa, której akcja rozgrywa się na planecie Arrakis. Jej wydarzenia pozwalają graczom przenieść się do świata stworzonego w powieści Franka Herberta, stając się jego niewielką częścią.


Mechanika gry inspirowana jest wielokrotnie nagradzaną serią Detektywa: Kryminalnej gry planszowej. W Diunie na graczy czekają trzy wyjątkowe rozdziały. Każdy z nich to seria zawartych w kartach Zdarzeń, które poprzez indywidualne wybory rozgrywających kształtują niepowtarzalną fabułę, podobnie jak w grach RPG.

 Każda karta w grze prezentuje jedno Zdarzenie. Może to być szpiegowanie kogoś, rozmowa z kupcami, włamanie się do tajemniczego magazynu albo podążanie za transportem przypraw. Każde Zdarzenie popycha fabułę do przodu, ujawnia nowe wybory i otwiera
dostęp do kolejnych Zdarzeń. Gracze zyskują nowych sojuszników i nowych wrogów, a z każdą kartą dowiadują się więcej o świecie, w którym przebywają.


Aby uporać się ze Zdarzeniem, gracze będą musieli wydać swoje zasoby: wodę, przyprawy i tak dalej. Czasami mogą nimi przekupić strażników, czasami – utorować sobie dalszą drogę. Co ważne, zasoby są ograniczone – jesteśmy w końcu na pustyni Arrakis. Gracze rozpoczynają rozgrywkę z pulą zasobów, które się nie uzupełniają, chyba że pod koniec misji wydadzą zdobyte Punkty Doświadczenia (PD) na trening. W Diunie: Sekretach rodu nie tylko poszukujesz tropów, aby ujawnić następne wątki, ale też bezustannie zarządzasz swoimi zasobami, by przetrwać kolejny rozdział na surowej planecie. Jeśli naraz wydasz zbyt wiele zasobów lub nie zdobędziesz wystarczającej liczby PD na trening, twoja przygoda zakończy się wcześniej, niż możesz się spodziewać. 

Witamy na Arrakis, czy jesteś gotowy na niesamowitą przygodę? 

Sprawdź jutrzejszą aktualizację i przekonaj się, jaki bonus dodamy do twojego egzemplarza gry!

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Już o 14:00 dzisiejszy live stream Planszówki TV 📺 A w nim Ignacy i temat odcinka -Przewodnik prezentowy! 🎁 Kliknij… https://t.co/I46RoKqtb1
Dziś świętujemy! 🥳 Khora: Rozkwit Imperium i Potwory w Tokio trafiły właśnie na półki sklepów, a stamtąd prosta dro… https://t.co/TQ8h1cZYIN
🗓 PORTALOWY KALENDARZ MIESIĄCA 🗓 Na 1. dzień miesiąca mamy dla Was kalendarz Portalu w wersji do druku! Dzięki nie… https://t.co/pl9UjLVQyA

Newsletter