Blog: Grajeczka – baśniowa gra nie tylko dla dzieci

Grajeczka to gra od 2Pionków osadzona w baśniowym klimacie, w której gracze poruszają figurkami Księżniczki, Rycerza i Smoka. Zasady są proste, a ten tytuł nie tylko podoba się dzieciom, ale wciąga także dorosłych. To urocza gierka z modułową planszą, na której rozgrywka toczy się przez około pół godziny, przeznaczona dla 2-4 osób.  W cyklu Kolekcja Portalu przypominamy Grajeczkę i opowiemy o niej za pomocą materiałów recenzentów. Do końca tygodnia Grajeczkę kupicie 35 proc. taniej.

Recenzja Agnieszki „Scheherazade” Weidemann, znadplanszy.pl 

„Po otwarciu pudełka dzieciaki od razu chwytają 3 kolorowe figurki: smoka, królewny i rycerza. Jakość jest niezła, ale dzieci na szczęście nie zajmują się jej oceną. Są kształty, są barwy to jest klimat i pełnia szczęścia – dzieciaki każdorazowo z zachwytem sięgają do tej gry. Kolejnym elementem istotnym dla rozgrywki są kafelki terenu. Jeden kafelek złożony jest z 3 połączonych ze sobą sześciokątów. Na każdym znajduje się jeden rodzaj terenu: zamek, góra, las, równina, które czasem przecina rzeka. Kafli jest 15 i są 2-stronne, a rozłożone na stole tworzą piękną krainę. Co więcej, kraina ta za każdym razem wygląda inaczej, bo to gracze ją tworzą podczas gry. Stałym elementem są tylko 3 startowe kafelki, kierunek rozbudowy i łączenie obszarów zależy tylko od graczy. Są bohaterowie, jest piękna kraina, to i jakieś przygody muszą mieć miejsce. Cele wyznaczają karty. Jest ich 36, każda ma własną ilustrację adekwatną do zadania i opowieści fabularnej. Ilustracje są piękne i pobudzają wyobraźnię. Jak to w każdej bajce bywa, musi być też trochę magii. Ta objawia się w postaci żetonów mocy, pozwalających na wykonanie 2 akcji pod rząd. Jak się dalej przekonacie, elementy gry to nie tylko ubarwienie mechaniki. To istota, dzięki której Grajeczka jest bardzo klimatyczną grą.”

  • Grajeczka to nie tylko gra, ale i baśń, którą opowiadasz z każdym ruchem! 
  • Gra dla 2-4 osób w wieku od 8 lat.
  • Modułowa plansza, dzięki czemu żadna rozgrywka nie jest taka sama. 


Recenzja Damy Gier

„Grajeczka mnie kupiła od pierwszego wejrzenia. To jedna z najpiękniej wydanych gier dla dzieci, z jakimi mieliśmy do czynienia. Już samo pudełko ze złotą, gotycką czcionką i kolorową, „witrażową” grafiką sugeruje, że za chwilę przeniesiemy się w baśniowy świat fantasy. Ale przecież nie okładką się gracz powinien zachwycać, a zawartością. Na szczęście ta w Grajeczce jest równie cudowna.”

Poniżej recenzja Asi z On Table.

Zasady gry według recenzji Damy Gier

„Na początku każdy z graczy otrzymuje po taką samą liczbę kart, które układa w zakryty stos przed sobą. Stanowią one ich Księgę Opowieści, którą należy w całości „przeczytać”, by wygrać grę. Po rozstawieniu kafli startowych i ułożeniu figurek, każdy z graczy bierze do ręki pierwszą kartę ze swojego stosu i zapoznaje się z widniejącym tam zadaniem (np. „Królewna i Smok spotykają się na górze”). By móc przeczytać kolejną stronę swojej Księgi, czyli wyłożyć aktualną kartę na stos odrzuconych i pobrać nową, gracz musi najpierw to zadanie zrealizować. W swojej turze ma do wyboru trzy możliwości:

  • dołożyć do planszy kolejny kafel królestwa
  • poruszyć się jedną, dowolną postacią
  • spasować, czyli przewrócić kartę historii na sam spód, odsłaniając nowe zadanie i obracając przy okazji drewniany żeton, który to pozwala wykonać dwa ruchy pod rząd w dowolnym momencie.

Dalsze zasady według recenzji Whatnext.pl 

„Rycerz porusza się o 2 pola, Królewna o jedno, jednak może „teleportować” się z zamku do zamku, natomiast Smok zawsze porusza się do końca granicy królestwa w linii prostej. Przy dokładaniu nowego kafla musimy za to zwrócić uwagę na zasady budowania (przyleganie dwoma krawędziami do wcześniej położonych kafli, nie może przerywać biegu Rzeki).”

GRAJECZKA – INSTRUKCJA

Instrukcja Grajeczki w PDF dostępna jest po kliknięciu w obrazek

GRAJECZKA – GALERIA ZDJĘĆ

GRAJECZKA – GALERIA KART DO GRY

Poniżej przykładowe karty do gry. Ich wymogi zostają spełnione poprzez odpowiednie ustawienie figurek i pól na planszy.

  • Kup Grajeczkę do końca tego tygodnia i skorzystaj z bonusu wysokości 35 proc.!
  • Przeżyj wciągającą przygodę i wciągnij dzieci w świat gier planszowych.

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

♟ Cel Kampanii #9 - 12 pionów Akcji i środkowa plansza ♟ To ulepszenie pomaga śledzić dostępne akcje i zastępuje ko… https://t.co/b2w7bzgcnZ
🏟 Cel Kampanii #8 - Dodatkowe żetony Infrastruktury Stadionowej i unikalne plansze Stadionów 🏟 Ulepsz swój Stadion… https://t.co/VhNtfrttM7
💵 Cel Kampanii #4 - Planszówkowi Sponsorzy 💵 Dzięki temu minidodatkowi branża gier planszowych będzie reprezentowan… https://t.co/vFkQt0EDoQ

Newsletter