Artefakty Obcych: Przełom

Podstawa do gry Artefakty Obcych opowiada historię ludzkości sięgającej do gwiazd i odkrywającej pozostałości po starożytnych obcych cywilizacjach. Pomimo faktu, że gra skupia się na elemencie budowania silniczka, a nie opowiadaniu historii niczym gry RPG, stworzyliśmy dla niej całe tło fabularne w tym uniwersum. Dlatego też pierwsze rozszerzenie przeniosło grę i historię do nowego rozdziału — ludzkość odkrywa nowy zasób, a dynamika świata ulega zmianie.

Dziś mamy zaszczyt zaprezentować wam drugi rozdział uniwersum Artefaktów Obcych. Artefakty Obcych: Przełom przedstawia nowe karty i umiejętności, które opowiadają o momencie, gdy ludzkość łamie kody obcych cywilizacji i zdobywa dostęp do nowych technologii. Witamy w nowej erze, erze technologicznego przełomu.

Nowe karty zasobów

Ten dodatek zawiera nowy typ kart zasobów. Na początku zasób ten nie bierze udziału w rozgrywce, odkłada się go na bok, nie jest częścią głównej talii. Gracze muszą odkryć planety obcych, aby odnaleźć ten zasób, gdy to nastąpi, karty te umieszcza się na stosie kart odrzuconych i będą one dostępne w grze dla wszystkich graczy po przetasowaniu tego stosu.

Ludzkość powoli uczy się jak wykorzystywać nowe tajniki obcych. W trakcie rozwoju gry, nowe, silniejsze Niebieskie zasoby stają się bardziej powszechne. Historia się rozwija.

Nowe karty statków

Nowe statki reprezentują wyścig technologiczny w znanym uniwersum. Statki pozwalają graczom Sprzedawać technologię w większym stopniu. Wysłane na misję, skupiają się na interakcji z kartami technologii, zamiast brać udział w nieustannej walce! To nowa era wojny technologicznej!

Nowe karty planet

Każda nowa planeta dodaje nowe zasoby do stosu kart odrzuconych. Oznacza to więc, że im więcej światów odkryjemy, tym więcej dowiemy się o obcych i ich pomysłowości. Dodają nowe karty do stosu kart odrzuconych, tak więc Niebieskie karty stają się dostępne dla wszystkich po przetasowaniu tego stosu.

  • Nazwa: Artefakty Obcych: Przełom
  • Autorzy: Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka
  • Liczba graczy: 2-5
  • Czas gry: 60 min.
  • Wiek: 10+
  • Zasady:PDF

Kup w przedsprzedaży już dziś, aby dostać rozszerzenie przed premierą, a jako dodatek otrzymasz specjalną zniżkę na matę do Artefaktów Obcych! A jeżeli nie jesteś jeszcze zaznajomiony z uniwersum Artefaktów Obcych i chcesz rozpocząć swoją przygodę z grą, przygotowaliśmy dla ciebie specjalną ofertę zestawu

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Administratorem danych osobowych jest Portal Games Sp. z .o.o. z siedzibą w Knurowie (44-190) ul. Sienkiewicza 13, nr KRS 0000617095, NIP 6312660554, REGON 363435596, e-mail: portal@portalgames.pl. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz tutaj (kliknij): Polityka prywatności.

Nasz Twitter

Dziś chcemy Wam pokazać pierwsze ilustracje, które nasz dział graficzny przygotował do Eleven: Football Manager Boa… https://t.co/YpHqvFYJI8
Spełnij marzenia o Hollywood! 🌟 Zamów Scenariusz za Milion, nową zespołową grę imprezową, gdzie drużyny scenarzystó… https://t.co/9oTmA4YwXt
Diuna: Sekrety Rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączycie do rebelii przeciwko Harkonnenom! Przeżyjec… https://t.co/qCySwptgKp

Newsletter