Portal Games aktualizuje plany wydawnicze na rok 2020

Gliwice – 7 maja 2020 r. Portal Games informuje o aktualizacji planu wydawniczego na 2020 rok. Portal Games ma przyjemność ogłosić trzy nowe tytuły, oraz z przykrością informuje także o przesunięciu premier kilku z zapowiedzianych na ten rok tytułów.
W związku trwającą pandemią COVID-19 i trudnościami, z jakimi aktualnie boryka się branża wydawnicza, Portal Games zmuszony jest dokonać ciężkich wyborów i zmodyfikować swoje plany wydawnicze. Spośród tytułów, których premiery zostały wcześniej zapowiedziane na ten rok, przesunięciu na rok 2021 ulegają gry: Skytopia, God of War, Scenariusz za Milion, Reavers of Midgard oraz Wiedeński Łącznik.
GOW001 Box PRINT-1 skytopia
rgb bgg Reavers of Midgard COVER-MILLION-DOLLAR-SCRIPT mockupcover
viennaconnetion cover spiel19 lores
***
rok molocha logo
Ponadto wydawnictwo Portal Games zmuszone jest zmienić plany dotyczące świętowania Roku Molocha. Z powodu zawieszenia konwentów oraz działalności klubów gier planszowych, niemożliwe jest przeprowadzenie turniejów i nauki gry w Neuroshimę Hex. Celem zaplanowanych wydarzeń miało być wyłonienie graczy, którzy staną naprzeciw Mistrzów Polski w wielkim turnieju 5 września. Wydawnictwo Portal zmuszone jest odwołać konwent planowany na 5 września. Ponadto zmianie ulegają plany wydawnicze dotyczące pięciu produktów w linii Neuroshimy, które miały mieć premierę podczas tego eventu. 5 września swoją premierę będzie miała nowa armia do gry Neuroshima Hex oraz nowa gra planszowa. Ich przedsprzedaż rozpocznie się 1 czerwca. Premiery pozostałych trzech produktów zostają przesunięte na inny termin. 5 września Portal Games przeprowadzi specjalny konwent online dla fanów Neuroshimy. Podczas tego wydarzenia zostaną podane szczegóły świętowania Roku Molocha i premier kolejnych produktów.
***
LT boxtop PL front
Little Town – Edycja Polska Jeszcze przed wakacjami Portal Games wyda polską edycję gry Little Town. Jest to gra wykorzystująca mechanikę zarządzania robotnikami i surowcami oraz wykładania kafli. Gracze wcielając się w architektów, wysyłają w teren robotników, aby pozyskiwać surowce dostępne na mapie i wykorzystują je do wznoszenia budynków w miasteczku. Gra jest świetną propozycją zarówno do grania w rodzinie, jak i z miłośnikami eurogier – łączy proste zasady z ciekawymi decyzjami, silną interakcją i dużą regrywalnością. Little Town zostało bardzo ciepło przyjęte przez zagranicznych recenzentów. Wygrało nominację do As d’Or, czyli najbardziej prestiżowej nagrody we Francji, oraz jest wymieniane jako jeden z ewentualnych kandydatów do tegorocznej nagrody Spiel des Jahres.
MA golems BOX IN front
Monolith Arena: Golemy W III kwartale ukaże się nowy dodatek do gry Monolith Arena. Będzie to frakcja Golemów, dzięki której gracze będą mogli wcielić się w Konstruktorów wznoszących na arenie mocarne Konstrukty – Golemy. Jednak pomimo ogromnej siły i wytrzymałości ich budowanie wiąże się z wieloma ograniczeniami. Granie Golemami wprowadza nową mechanikę puli Golemów – dwustronnych żetonów czempionów, które zamiast otrzymywać ran są uszkadzane, a wznoszone są dzięki obecności Konstruktorów.
instanbul cover front pl
Istanbul Big Box Również w III kwartale 2020 r. zostanie wydany długo wyczekiwany na rynku polskim Istanbul Big Box zawierający grę podstawową oraz dwa dodatki – Mokka i Bakszysz oraz Listy i Pieczęcie. Istanbul jest niezwykle popularną grą Rodigera Dorna, w której gracze wcielają się w tureckich handlarzy prowadzących interesy na bazarze Stambułu, kupują i sprzedają towary, aby prześcignąć innych w zdobyciu drogocennych rubinów. Gra należy do klasyki gier strategicznych, a w 2014 roku zdobyła prestiżową nagrodę Kennerspiel des Jahres. Proste reguły, a jednocześnie ciekawe decyzje czynią ją idealną do grania w rodzinie, jak i jako grę strategiczną dla wytrawnych graczy.

Z pozdrowieniami,
Portal Games

No comments yet.

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

@GamingRulesVids Or is it Cinzel font? 😉
"Pozytywnie zaskoczyła mnie trudność korzystania z elementów tego dodatku, wysoki koszt inwestowania, konieczność g… https://t.co/CfTCeBNrnI
RT @neuroshimahexpl: NSHex Counter, czyli aplikacja do liczenia żetonów armii autorstwa @EnclaveGames, która została wydana rok temu, dość…

Newsletter