Neodżungla

[image page_id=”2886″ column=”6″ link=”http://portalgames.pl/portalgames/pl/wp-content/uploads/2014/02/army_pack_box_neo.jpg” lightboxlink=”” title=””][text_area page_id=”2886″ column=”6″ margintop=”0″ marginbottom=”0″]Gdy niedobitki ludzkości podnosiły się z kolan po wyniszczającej wojnie, gdy spoglądały ze strachem na północ, na ziemie zajęte przez armię robotów, na południu zrodziła się groźba równie silna, choć nie tak dynamiczna jak Moloch. Powoli, lecz nieustępliwie zaczęła rozrastać się tam wszechogarniająca zmutowana dżungla, kierowana nieokiełznanym instynktem przetrwania i z każdym rokiem pochłaniająca kolejne kilometry ziem ludzi. Wchłaniała wszystko, z czym się zetknęła, zamieniając zwierzęta i ludzi w zmutowane bestie i symbiotyczne organizmy, pomagające jej przeć naprzód i zwalczać każde zagrożenie. Ten ogromny, zielony i krwiożerczy organizm nazwano Neodżunglą.

Główną zaletą armii Neodżungli jest zdolność do tworzenia Macierzy, czyli sieci połączonych ze sobą żetonów. Dzięki tworzonej na planszy Macieży jeden Moduł może wspomagać jednocześnie wszystkie należące do niej jednostki. Nawet słabe w pojedynkę oddziały mogą się przez to stać szybkimi i skutecznymi zabójcami.

Wadą armii jest jej niewielka mobilność, brak strzelców oraz fakt, że bez Macierzy jej jednostki są stosunkowe słabe i powolne.

UWAGA: Armia Neodżungli poprzednio wchodziła w skład dodatku Babel 13, który już nie będzie dodrukowywany.

buttonek

[/text_area][horizontal_tab page_id=”2886″ column=”12″][horizontal_tab_content page_id=”2886″ title=”Materiały wideo”]

Materiały wideo:

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2886″ title=”Pliki”]

Pliki w formacie PDF:

[/horizontal_tab_content][horizontal_tab_content page_id=”2886″ title=”Informacje o produkcie”]

Autor: Michał Oracz
Ilustracje: Jakub Jabłoński
Wiek: od 8 lat
Zawartość pudełka:

 • 35 żetonów Neodżungli
 • 6 znaczników ran
 • 3 znacznik sieci
 • 2 znaczniki jadu
 • 2 znaczniki Neodżungli
 • zapasowe żetony i znaczniki
 • instrukcja
 • woreczek strunowy

Strona gry w serwisie Boardgamegeek: Neuroshima Hex! Neojungle

[/horizontal_tab_content][/horizontal_tab]

[nggallery id=11]

1 Comment Added

Join Discussion
 1. Pingback: Neodżungla 3.0 już w marcu | Portal Games 25 lutego 2014

  […] Neodżungla […]

Leave Your Reply

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Tweeter

Z ciężkim sercem: targi w Essen dopiero w 2021 roku. Niby bez niespodzianki, niby zrozumiałe - ale żal będzie się w… https://t.co/LUgEdyXOVV
RT @pbookownik: Drodzy Planszówkowicze! Właśnie trwa przedsprzedaż Drugiego Dna rozpoczynającego Serię Sygnowaną do wielokrotnie nagradzane…

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!