Copper Island

W dobie eksploracji gracze docierają do nieznanego lądu z dala od domu. Próbują oni skolonizować znalezioną wyspę poprzez układanie kafelków terenu. Kafelki te zapewniają surowce, których będą oni używać do wznoszenia budowli z specjalnymi zdolnościami. Muszą również usunąć przeszkody na wyspie, by dowiedzieć się co znajduje się dalej. Gracze będą budować wartościowe pomniki i wysyłać statki po materiały, których potrzebują z starego świata.

To co różni Cooper Island od innych gier sposób w jaki „tor” punktów wpływa na rozgrywkę. Gracze używają małych stateczków, które będą „płynąć” wokół wyspy i odkrywać małe wysepki, na których znajdą bonusy. Po pięciu rundach gra kończy się a gracz, który dopłynął najdalej wygrywa grę.

Cooper Island na BGG

O nas

Portal Games jest działającym na polskim rynku od 1999 roku wydawcą gier planszowych. Wśród naszych najsłynniejszych tytułów znajdują się gry Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Detektyw.

Nasz Twitter

RT @angryboardgamer: Dodatek Nie zazna spokoju, kto przeklęty do #Zombicide @Portal_pl już w poniedziałek w sklepach. Szczegóły: https://t.…
⏰Uwaga, topka komercyjna: Top gier Portalu, które znajdziesz za półdarmo w promocji na Black Week… https://t.co/bwHffln5Fp

Newsletter