28 Pionek

Gdzie: MOSiR Zabrze Kiedy: 25/11/2017 - 26/11/2017 O której: 10:00 - 18:00

Zapraszamy wszystkich na 28 edycję Pionka!

Wejdź na pionek.org i dowiedz się więcej!

Atrakcje 28. Pionka:

Bogata biblioteka gier
Na Pionku udostępniamy Wam gry zgromadzone przez Koło Gier Planszowych działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Biblioteka gier jest bardzo bogata i zawiera w sobie kilkaset egzemplarzy gier polskich i zagranicznych wydawców. W zakładce LISTA GIER możecie sprawdzić, w co będziecie mogli zagrać. Jednocześnie przed każdym kolejnym Pionkiem staramy się pozyskiwać kolejne nowości od czołowych polskich wydawców – zachęcamy zatem do zapoznania się z listą NOWOŚCI.

Pomarańczowe koszulki
Na terenie imprezy spotkacie osoby ubrane w pomarańczowe koszulki. Są to organizatorzy tej imprezy. Możecie zadać im pytanie i na pewno uzyskacie odpowiedź. Możecie poprosić o pomoc i na pewno zostanie udzielona. Pomarańczowe Koszulki są po to, byście nie czuli się zagubieni. Znajdą wam partnera do gry. Wyszukają i zaproponują ciekawą grę planszową. Oprowadzą po terenie imprezy i pokażą, gdzie się coś dzieje. A co najważniejsze – tłumaczą zasady gier.
Zawsze jeśli potrzebujesz pomocy – zwróć się do osoby w pomarańczowej koszulce. Ona jest właśnie po to, by pomóc.
Jeśli chciałbyś zostać jedną z Pomarańczowych Koszulek i pomóc przy organizacji imprezy, skontaktuj się z nami.

Zagraj, żeby Wygrać
To akcja, która pierwszy raz pojawiła się podczas 22. edycji Pionka. Gry biorące udział w akcji znajdują się obecnie w osobnej części hali i osoby grające w nie mogą po zagraniu wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu. Później, na koniec imprezy (a dokładniej w niedzielę ok. 16.30), z pośród wszystkich osób grających losujemy szczęśliwców, którzy otrzymują nagrody z puli ufundowanej przez sponsorów. Sprawdźcie, jakie tytuły biorą udział w bieżącej edycji ZAGRAJ, ŻEBY WYGRAĆ.

Giełda gier używanych
Od kilku lat to już stały element Pionka. Zasada działania giełdy jest bardzo prosta: każdy może przynieść dowolne gry planszowe/karciane czy związane z nimi akcesoria i wystawić na giełdzie. Każdy może przejrzeć to, co przynieśli inni i wybrać dla siebie interesujące pozycje. Z każdej transakcji 2 zł trafia do puli. Po zakończeniu imprezy losujemy spośród wszystkich kupujących osoby, do których trafia ta pula i mogą ją wykorzystać na zakup nowych gier.

UnPub Poland – Sieć Prototypów
Masz świetną grę, ale jeszcze jej nie przetestowałeś wśród szerszej publiczności? Chcesz poznać opinie innych fanów gier planszowych? Zgłoś prototyp swojej gry planszowej na Pionka w ramach inicjatywy UnPub! UnPub to doskonała okazja, aby twój prototyp znalazł się na jednym ze stołów i przyciągnął do siebie tłumy! W ramach wydarzenia udostępnimy specjalną strefę prototypów, gdzie autorzy będą mogli prezentować i grać w swoje gry z zainteresowanymi.

O Pionku
Pionek to najstarsza promująca gry planszowe impreza w Polsce. Już od ponad 10 lat gracze z całej Polski spotykają się podczas pionkowych spotkań, odbywających się dwa razy w roku – latem i jesienią. Pierwsze Pionki organizowane były w MDK w Gliwicach, jednak stale zwiększająca się liczba graczy spowodowała zmianę lokalizacji. Od dwóch lat konwent organizowany jest w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu.
Każda taka impreza przyciąga prawie 1500 osób, które przez dwa dni spędzają czas nad planszami. Uczestnicy mają okazję zagrać zarówno w sprawdzone klasyki, jak i najświeższe nowości wydawnicze, dostarczane przez sponsorów. Wszelkie niejasności i zasady wyjaśniane są przez wolontariuszy, jest to więc świetna okazja do nauki nowych tytułów. Od lat konwent zbiera świetne opinie za klimat i promowanie wspaniałego hobby, jakim jest granie w planszówki.
Pionka stworzył w 2007 roku Ignacy Trzewiczek, autor wielu uznanych w Polsce i na świecie gier planszowych, a także właściciel wydawnictwa Portal Games. Impreza powstała by umożliwić ludziom kontakt z grami planszowymi, integrację oraz wspólne – bardzo towarzyskie i rodzinne – spędzanie czasu.
Pionek jest wydarzeniem bardzo otwartym i transparentnym. Nie promujemy na nim gier konkretnych wydawnictw, a po prostu granie w gry planszowe jako formę spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną.
Najbliższa edycja Pionka odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2017 w zabrzańskiej hali MOSiR. Jest to wspaniała okazja do spotkania z przyjaciółmi i nowymi, podobnie myślącymi ludźmi, w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z grami planszowymi oraz nabycia wspaniałych prezentów na zbliżające się święta właśnie na Pionku!

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/303353263407064/

Bilety: http://pionek.org/#tickets

Zostaw komentarz